Fluoro aplikacijų nauda burnos sveikatai

Fluoro aplikacijų nauda burnos sveikatai

Burnos sveikatai labai svarbus tinkamas burnos higienos palaikymas. Sistemingas taisyklingų burnos higienos įpročių laikymasis yra pamatinis veiksnys, siekiant išvengti periodonto ligų bei su jomis susijusio dantų netekimo.

Burnos higiena odontologinių ligų profilaktikoje tampa ypač efektyvi, kai yra derinama su fluoro preparatais.

Kam rekomenduojamas dantų fluoravimas?

Procedūra rekomenduojama visiems pacientams, kuriems metų laikotarpyje atsiranda 1-2 nauji dantų pažeidimai. O vaikams nuo 5 metų rekomenduojame procedūra atlikti kas 6 mėnesius, tai reiškia, kad profesionalus valymas ir padengimas fluoru yra reikalingas du kartus per metus, kad užtikrinti sveikus dantis!

Taip pat fluoras yra svarbus emalio brendimui – sustiprėjimui, norint turėti sveikus dantis, procedūra rekomenduojame visiems vaikams iki 14 metų.

Vaikams nuo 5 metų dažniausiai atliekamas fluoravimas fluoro žele ar fluoro laku. Ypač rekomenduojama vietinės fluoridų aplikacijos dygstant nuolatiniams dantims. Dygstančio danties emalis yra santykinai nesubrendęs ir porėtas, o fluoras – svarbus emalio brendimui (stiprėjimui). Po fluoro aplikacijų sumažėja arba visiškai išnyksta dantų jautrumas.

Tags are not defined for this post

Comments closed

No comments. Leave first!