KODĖL MŪSŲ DANTYS SU LAIKU PRARANDA BALTUMĄ? 

Bėgant laikui mūsų dantys praranda savo natūralią baltą spalvą ir pagelsta. Ir žinoma, kad tai tampa estetikos problema. Dantų emalis natūraliai yra baltas. Tačiau su laiku viršutinis emalio sluoksnis tampa plonesnis. Tuomet dantys atrodo gelsvesni. Pradeda ryškėti sluoksnis, esantis po emaliu – dentinas. Beje, dantų baltumą lemia ir genetika. Būna ir taip, kad pas vienus žmones natūraliai dantys gelsvesni arba akinamai balti.
Tai, kad bėgant metams mūsų dantys tampa tamsesni ar pagelsta gali nulemti daugybė priežasčių: senėjimo procesai, genai, kai kurių vaistų vartojimas, dantų trauma, netinkamas dantų kanalų gydymas, maiste esantys dažikliai, rūkymas, stiprios arbatos ar kavos vartojimas, dažnas mėgavimasis vynu, per didelis fluoro, kiekis geriamąjame vandenyje.

Balti ir sveiki dantys gali suteikti žmogui pasitikėjimo savimi, o patraukli švytinti bei maloni šypsena gali maloniai nuteikti aplinkinius.
Tiesa, norėdami nesuklysti ir pasirinkti labiausiai tinkamą – konsultacija su gyd. odontologu ne tik, kad rekomenduotina, bet ir būtina. Įvertinus dantų būklę rekomenduojama, kuris balinimo būdas galimai būtų naudingiausias.
Mūsų odontologijos klinikoje siūlome šiuos balinimo būdus:

OFISINIS DANTŲ BALINIMAS

Ofisinis dantų balinimas atliekamas odontologo kabinete. Tai pakankamai greitas būdas išbalinti dantis. Prireikia vos 2 ar 3 procedūrų. Viena procedūra trunka valandą laiko. Po pirmos procedūros dantys pašviesėja keliais tonais. Pirmiausia dantenos yra dengiamos įzoliuojama medziaga. Dantys padengiami balinuomuoju geliu. Dantys po balinimo padengiami nujautrinamu geliu.

 

DANTŲ BALINIMAS KAPOMIS

Dantų balinimas kapomis turbūt viena dažniausių procedūrų, kuri atliekama namuose. Tie, kas renkasi tokį balinimo būdą žino, kad kantrybės šiek tiek reikia. Tačiau toks balinimo būdas nėra brangus, be to, kokybiškas. Nors pats procesas vyksta namuose, apsilankymas pas odontologą yra būtinas. Gyd. odontologas nuima dantu atspaudus, kad pagal juos būtų galima pagaminti individualias kapas. Individualios kapos tinkamos tik tam asmeniui. Kapos gaminamos iš netoksišku mediagu.
Dantų balinimas kapomis namuose yra labai patogus. Balinti dantis galite bet kuriuo, Jums patogiu metu. Rezultatai taip pat ilgalaikiai. O dantų spalva pašviesėja jau po dviejų savaičių. Balinimo procesas taip pat nėra sudėtingas. Savo kapas tereikia pripildyti specialiu balinamuoju geliu, kurį rekomenduos odontologas. Gelį galima pasirinkti ne tik norimo intensyvumo, bet ir skonio. Per parą kapą su geliu palaikyti užtenka vos kelias valandas. Laikant ilgesnį laiką balinimo efektas didesnis. Tačiau labai svarbu nepersistengti. Jei jaučiate nemalonų dantų jautrumą ar dantenų dirglumą būtina nutraukti dantų balinimą kapomis. Tokiu atveju būtina apsilankyti pas odontologą ir aptarti ar galimas tolimesnis balinimo procesas. Žinoma, nedidelis jautrumas iš karto po balinimo galimas.
Balinant dantis kapomis turite žinoti:
– kapas būtina reguliariai ir tinkamai valyti
– gelį, skirtą balinimui, reikia laikyti šaldytuve.
– dantų balinimo laikotarpiu reikėtų vengti produktų, gėrimų, kurie gali įtakoti dantų spalvos pakitimus jei dantys tampa labai jautrūs, iš karto nutraukite balinimo procesą.

Jei turite klausimų apie dantų balinimą, nedvejodami uzsirašykite vizitui į mūsų kliniką, kad mūsu gyd. odontologai paaiškintu pie procedūrą ir koks balinimo būdas Jums tinkamiausias.

Tags are not defined for this post

Comments closed

No comments. Leave first!